Borsa Haberleri

Ege Seramik (EGSER) GES Yatırımı Yapacak

February 7, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Ege Seramik (EGSER) GES Yatırımı Yapacak

Ege Seramik (EGSER), bugünkü yönetim kurulunda güneş enerji santrali (GES) ve modernizasyon yatırımları yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

KAP’a yapılan açıklamaya göre EGSER’in İzmir’de bulunan fabrikasının çatısına 3,9 MWe gücünde GES kurulması planlanıyor. Ek olarak fabrikada bulunan üretim hatlarının da yenilenmesi kararı alındı.

Yapılan açıklamada “Her iki yatırım için sözleşme ve tekliflerin sonuçlandırılmasına, yatırımların teşvik belgesine bağlanmasına, bu yönde Kamu Kurum ve Kuruluşlarına izinler için müracaatta bulunulmasına karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Ege Seramik (EGSER) GES Yatırımı Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar:  KAP