Borsa Haberleri

Ege Gübre’den Yeni Yatırım Adımı

May 13, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Ege Gübre’den Yeni Yatırım Adımı

Ege Gübre (EGGUB), bir adet STS liman vinci ve üç adet RTG saha istif vinç alımı için Çinli bir firmaya sipariş verdiğini duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre verilen sipariş bedeli 16,3 milyon dolar değerinde. Açıklamada, söz konusu siparişin, konteyner elleçleme ve terminalcilik faaliyetlerinde, hizmet kalitesinin ve elleçleme kapasitesinin artırılması için verildiği ifade edildi.

Vergi İstisnalarından Faydalanılacak

Bu kapsamda siparişlerin teslim süresinin 19 ay olarak belirlendiği ifade edildi. Şirket yaptığı açıklamada söz konusu yatırım için alınan teşvik belgesi kapsamında; kurumlar vergisi (%50, YKO %15) ve KDV ile gümrük vergisi istisnalarından faydalanılacağını da belirtti.

Ege Gübre'den Yeni Yatırım Adımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP