BIST Şirket Haberleri

Ebebek, Halka Arz Sonrası Yatırım Planlarını Açıkladı

Ebebek, Halka Arz Sonrası Yatırım Planlarını Açıkladı
Google News Icon Takip Et

Ebebek Grup Üst Yöneticisi Halil Erdoğmuş, şirketin 2001 yılında e-ticarete başladığını ve 2003 yılında ilk mağazalarını açtıklarını söyledi. Şu an 64 ilde tam 220 mağazaları olduğunu belirterek İngiltere’de de internet üzerinden satışlarını sürdürdüklerini ifade etti. 

Ebebek Mağazacılık

Halka Arzın Sebebi: Kurumsallığı Üst Seviyeye Taşımak 📈

Erdoğmuş, Ebebek’in halka arzının finansal bir ihtiyaçtan kaynaklanmadığını, amaçlarının şirketin kurumsallık sürecini bir üst lige taşımak olduğunu belirtti. “Daha fazla hesap verebilmek ve bunun gelişimimize olumlu katkı sunacağına inanmak adına halka arz oluyoruz.” dedi.

Yeni Mağazalar 💡

Halka arzdan elde edilecek kaynağın bir kısmını Türkiye’de ve yurt dışında yeni mağazalar açmak için kullanmayı planladıklarını da açıkladı.

Güneş Enerjisi Yatırımı 🌞

Bu yılın başından itibaren yoğun bir şekilde Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımı üzerinde çalıştıklarını ve projenin yatırım izninin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Projenin finansmanı için cadde mağazalarında tüketilen yaklaşık 5 megavatlık güneş enerjisi üretimini planladıklarını ifade etti. Erdoğmuş, bu yatırımın hem sürdürülebilirlik politikalarına uygun olduğunu hem de enerji maliyetlerini düşüreceğini belirtti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı