Borsa Haberleri

eBay 1.000 Kişiyi İşten Çıkaracak

January 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
eBay 1.000 Kişiyi İşten Çıkaracak

Teknoloji sektöründe geçen yıl başlayan işgücü daralması görünüşe göre bu yıl da devam ediyor; e-ticaret platformu eBay (EBAY), işgücünün  9%’unu oluşturan 1.000 çalışanının işine son vereceğini açıkladı. 

CEO Jamie Iannone, çalışanlarına yazdığı bir mektupta şirketin ayrıca “gelecek aylarda işgücünde yeni bir düzen kurmak amacıyla sözleşmeli çalışanlarının da sayısını azaltacağını” belirtti. 

Söz konusu işten çıkarmaların eBay’in “toplam çalışanları ve harcamalarının şirket büyümesinin önüne geçmesi sebebiyle” gerekli olduğunu belirten Iannone, “Bu sorunu çözmek amacıyla, son kullanıcı deneyimini iyileştiren ve dünya genelinde müşterilerimize daha iyi ulaşmamazı sağlayan bazı ekipleri konsolide edecek organizasyonel değişiklikler uyguluyoruz.” dedi. 

Geçen yılki işten çıkarma dalgasının ardından tüketici ve iş harcamalarına yönelik endişelerin devam etmesi nedeniyle bu ay teknoloji şirketleri işten çıkarmalara kaldıkları yerden devam ediyor. Amazon (AMZN), Alphabet (GOOGL)  ve Unity (U) gibi şirketler bu ay da çalışanlarının sayısını azaltan önlemler açıkladı. 

eBay 1.000 Kişiyi İşten Çıkaracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC