BIST Şirket Haberleri

DYO Boya (DYOBY) Sektörünün Ar-Ge Lideri Oldu!

October 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
DYO Boya (DYOBY) Sektörünün Ar-Ge Lideri Oldu!

Türkiye’nin köklü boya üreticisi DYO Boya, Ar-Ge merkezleriyle sektörde öncü olma geleneğini sürdürüyor.

🥇DYO, Ar-Ge’de Zirveyi Bırakmıyor

Turkishtime tarafından hazırlanan “Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması”nda “2022 AR-GE Merkezinde Alınan Marka Sayısına Göre İlk 50” listesinde DYO birinci sırada! 2022 yılında yapılan Ar-Ge harcamalarına göre en büyük 250 şirket listesinde 152 projeyle 46’ncı sırayı kaparken, marka sayısına göre zirvede yer aldı. Ayrıca bu listede başka boya markasına rastlanmadı.

🎨DYO’nun Ürün Çeşitliliği ve Ar-Ge Çalışmaları

DYO, 11 ana sektöre 5 markayla 1200 çeşit ürün ve tam 60 bin renk çeşidi sunuyor. İzmir Çiğli ve Kocaeli Dilovası’ndaki fabrikalarında Türkiye’nin en iyi 10 Ar-Ge merkezi arasında gösterilen merkezlerde, geçen sene pazara 114 farklı ve yenilikçi ürün sunuldu. Bu kapsamda toplamda 76 proje tamamlandı ve 75 yeni Ar-Ge projesine de start verildi.

🤝Üniversitelerle Ortak Ar-Ge Çalışmaları

DYO, Ar-Ge çalışmalarında sadece kendi kaynaklarına dayanmakla kalmıyor aynı zamanda üniversiteler ve diğer sanayi kuruluşlarıyla da ortak projeler yürütüyor. İnşaat ve sanayi sektörlerine yönelik ürün gamında da aynı özen gösterilirken farklı sektörlerde Ar-Ge tecrübesi sayesinde ekipler arasındaki sinerji kullanılarak inovatif ürünlerin ön plana çıkması sağlanıyor.

DYO Boya (DYOBY) Sektörünün Ar-Ge Lideri Oldu!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP