Borsa Haberleri

Dünyanın En Büyük Perakende Şirketinin Gizli Silahı: Walmart+

Dünyanın En Büyük Perakende Şirketinin Gizli Silahı: Walmart+
Google News Icon Takip Et

Walmart (WMT), sürekli büyüyen ve tüketicileri çekme konusunda emsallerine meydan okuyan Walmart+ ücretli üyelik hizmeti sayesinde, değerlemeye henüz yeterince yansımamış bir silaha sahip olabilir.

● Morgan Stanley’nin tahminine göre şu anda 18,4 milyon Walmart+ üyesi mevcut.

● ABD’de konutların 14,3%’ünde bir Walmart+ üyesi var.

● Walmart+ üyeliklerindeki artışın 2021 yılı ortalarından bu yana yavaşladığını ve daha değişken hale geldiğini vurgulamakta yarar var.

● Analist Simeon Gutman, “Bu dönemde yine de aylık ortalamada yaklaşık 250 bin yeni üye kazanarak toplamda kabaca 5 milyon yeni üyeye ulaştı.” dedi.

● Gutman ve ekibi, Walmart+ için toplam erişilebilir pazarın 30 milyon olduğunu tahmin ediyor. Bu da üye sayısının daha da artabileceği anlamına geliyor.

● Yatırımcılar açısından değerlendirmeler yapan Morgan Stanley, Walmart+ üyelerine ilişkin bildirimlerin artmasından dolayı Walmart (WMT) hisselerinde potansiyel bir yükseliş olabileceğini düşünüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha