Borsa Haberleri

Dünyanın En Büyüğü Blackrock, Baidu Hissesi Almaya Devam Ediyor

February 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Dünyanın En Büyüğü Blackrock, Baidu Hissesi Almaya Devam Ediyor

10 Trilyon dolara yakın portföy büyüklüğü ile dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi olan Blackrock (BLK)*, elindeki Baidu (BIDU) hisselerine yenilerini ekliyor.

● 13-G başvurusuna göre, portföyünde yaklaşık 10 trilyon dolarlık varlık bulunan Blackrock (BLK), şirketteki pasif paylarını son çeyrek itibarıyla 6,6% seviyesine çıkardığını duyurdu. Bir önceki pay oranı 3,5% seviyesindeydi.

● Geçen ay yapılan haberlerde, Baidu (BIDU)’nun OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT’ye benzer bir yapay zeka sohbet robotu hizmetini açıklamaya hazırlandığı bildirilmişti.

Dünyanın En Büyüğü Blackrock, Baidu Hissesi Almaya Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

*Kaynak: Wikipedia

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha