Borsa İstanbul

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye İklim Değişikliği için 600 Milyon Dolarlık Finansman

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye İklim Değişikliği için 600 Milyon Dolarlık Finansman
Google News Icon Takip Et

Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu, Türkiye’nin iklim değişikliği sebebiyle artan taşkınlar ve kuraklığa karşı dirençliliğini güçlendirmeye ve insanlarını koruma çabalarını desteklemek adına 600 milyon dolarlık finansmanı onayladı.

Projenin taşkın kontrolü bileşeninden, taşkın eğiliminin yüksek olduğu yedi nehir havzasında yaşayan 150 binden fazla kişi doğrudan yararlanıyor. Ayrıca 10 bin çiftçiye su stresini daha iyi yönetmelerine yardımcı olmak için gerçek zamanlı verileri de içeren yaşamsal kuraklık izleme verileri sunulacak.

Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez, Türkiye’nin iklim değişikliğine karşı harekete geçmenin önemini giderek daha fazla kavradığını belirterek, “Dünya Bankası Türkiye’nin insanlarını ve ekonomisini korumak ve 2053 yılına kadar karbon nötr haline gelme hedefine ulaşmak için iklimle ilişkili risklere karşı dirençliliği sağlamaya yönelik geniş kapsamlı çabalarını desteklemekten memnuniyet duymaktadır” açıklamasını yaptı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT