BIST Şirket Haberleri

Dünya Bankası’ndan TSKB’ye Yeşil Fon İçin 155 Milyon Dolarlık Kredi

Aralık 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Dünya Bankası’ndan TSKB’ye Yeşil Fon İçin 155 Milyon Dolarlık Kredi

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, (TSKB) Türkiye Yeşil Fonu’nun kurulması amacıyla Dünya Bankası ile 155 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı.

Banka tarafından KAP’a yapılan açıklamada, sağlanan kredinin garantörlüğünü Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın üstlendiği belirtildi. Açıklamada krediye konu 155 milyon doların Türkiye’de Yeşil ve Yeşil Dönüşüm sürecindeki firmalara sermaye yatırımı sağlanması ve finansal sektörün çeşitlendirilmesi için “Türkiye Yeşil Fonu” kurulması amacıyla temin edildiği ifade edildi. 

TSKB Genel Müdürü Murat Bilgiç; sağlanan krediye ilişkin olarak, “Türkiye genelinde yeşil dönüşüm sürecindeki şirketleri sermaye yatırımı yoluyla destekleyeceğiz” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Investing  KAP 

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti