Borsa Haberleri

Duke Energy, American Electric Ortak Girişimindeki 50% Payını Satacak

April 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Duke Energy, American Electric Ortak Girişimindeki 50% Payını Satacak

Duke Energy (DUK), American Electric Power (AEP) ile ortak girişimi olan Pioneer Transmission’daki payını, devlet tarafından düzenlenen kamu hizmetlerinde temiz enerji geçişine yatırım yapmak amacıyla satıyor.

Elektrik ve doğal gaz şirketi yaptığı açıklamada, Pioneer’de sahip olduğu 50% payını uluslararası bir yatırımcı ve temel altyapı varlıklarının aktif yöneticisi olan John Laing Group’a satmak üzere bir anlaşmaya vardığını duyurdu.

Pioneer, ABD’nin Indiana eyaletinde yaklaşık 290 mil uzunluğunda iletim hattı ve ilgili tesisler inşa etmeyi ve işletmeyi amaçlayan bir American Electric-Duke Energy ortak girişimi.

İşlemin, Federal Enerji Düzenleme Komisyonu ve Indiana Kamu Hizmeti Düzenleme Komisyonu’nun onaylarına bağlı olmak üzere yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Duke Energy, American Electric Ortak Girişimindeki 50% Payını Satacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Morningstar