Bültenler

Dow, S&P 500 ve Nasdaq Karışık Performanslar Gösterdi!

March 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Dow, S&P 500 ve Nasdaq Karışık Performanslar Gösterdi!

Wall Street faiz oranlarının “daha uzun süre yüksek seviyede tutulmasını” öngören FED anlayışını kabullenirken hisseler dün karışık bir performansla kapanış yaptı ve salı günkü keskin düşüş dengelenmiş oldu.

● Analist Daniel Jones, FED’in önünde sonunda faiz oranlarını daha önce öngörülenden daha uzun süre boyunca ve daha yukarı çekmek zorunda kalacağını ima eden” FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının ve ‘yatırımcılar için iki ucu keskin bir kılıç niteliğindeki güçlü ekonomik verilerin’ piyasa tarafından sindirilmesi gerektiğini belirtti.

● Jones, “Bana göre yatırımcıların bu açıklamalara ve güçlü verilere en iyi yaklaşım şekli, yüksekte kalmaya ısrarcı olan faiz oranlarına karşı en dayanıklı şirketlere odaklanmak. Bazı finans şirketlerinin yanı sıra enerji/kamu hizmet şirketlerini buna örnek verebiliriz. Enflasyona karşı korunmak istiyorsanız değerli metallere de yönelebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Dow, S&P 500 ve Nasdaq Karışık Performanslar Gösterdi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha