Borsa Haberleri

DoorDash, NYSE’den Nasdaq’a Geçiyor

September 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
DoorDash, NYSE’den Nasdaq’a Geçiyor

Yemek teslimat şirketi DoorDash, New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan (NYSE) Nasdaq’a geçeceğini açıkladı. Şirket, 27 Eylül’de piyasa açılışında aynı sembol, “DASH” ile Nasdaq’da işlem görmeyi planlıyor. 

DoorDash CFO’su Ravi Inukonda, “Nasdaq’a geçerek lider teknoloji şirketlerinin topluluğuna katılmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Bu hamle, NYSE’nin yıllardır daha fazla teknoloji şirketi listelemeye çalıştığı bir dönemde, Nasdaq için önemli olabilir.

Teknoloji IPO’ları Hızlanıyor 🚀

DoorDash’ın bu açıklaması, teknoloji IPO piyasasının 2021 sonundan bu yana düşüş yaşamasının ardından toparlanmaya başladığı bir zamana denk geliyor. İngiltere merkezli çip tasarım firması Arm, geçtiğimiz gün Nasdaq’da halka açıldı. 

Ayrıca, Instacart da geçen ay Nasdaq’da halka açılmak için başvuruda bulundu ve DoorDash’ı rakip olarak gösterdi.

DoorDash, NYSE'den Nasdaq'a Geçiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: CNBC