Borsa Haberleri

DoorDash Gelirini 35% Artırdı

May 6, 2022 • 1 dakika okuma süresi
DoorDash  Gelirini 35% Artırdı

DoorDash (DASH), 35% oranında gelir artışı yaşadığını açıkladığı ilk çeyrek bilançosunun ardından hisselerinde yaklaşık 10% yükseliş yaşadı.

Bu durum, şirketin pandemi sebebiyle revaçta olan paket yemek dağıtımlarının hâlâ daha büyük bir seviyeye ulaşabileceğini gösterdi.

DoorDash, geçtiğimiz çeyrek boyunca teslimini yaptığı siparişlerin toplamda 23% artarak 404 milyona yükseldiğini belirtti. Şirket, ABD’de 2021’in ilk çeyreğinde yaşanan büyük koronavirüs dalgasından bu yana yeni müşteriler kazandığı bir dönem geçirdi.

Ancak DoorDash, net satışların neredeyse üç katına çıkmasına rağmen, 2021’in aynı çeyreğine göre önemli ölçüde daha yavaş bir gelir artışı bildirdi. Şirket, ABD’deki siparişlerinden kazanılan parayı, alkol ve perakende teslimat dahil olmak üzere diğer kategorilere geçmek için harcamayı planlıyor.

Ayrıca şirketin, 2021’in ilk çeyreğine kıyasla teslimat operasyonlarında görev alan çalışanlara daha az teşvik ve promosyon ödediği biliniyor.

DoorDash Gelirini 35% Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı