Borsa Haberleri

DoorDash CEO’su 17,6 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

April 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
DoorDash CEO’su 17,6 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

ABD’li eve teslimat şirketi DoorDash (DASH) CEO’su Tony Xu, 16 Nisan’da 17,6 milyon dolar değerinde toplam 132 bin 300 hisse sattı. 

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Micron CEO’sunun yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 UL Solutions (ULS) CFO’su Ryan Robinson, 71 bin 428 adet hisseyi 2 milyon dolar karşılığında satın aldı.

🎯 Neogen (NEOG) COO’su Douglas Edward Jones 17 Nisan’da 123 bin 590 dolar değerinde toplam 10 bin adet hisse satın aldı.

  • Insider Satışları:

🎯 Google (GOOGL) CEO’su Sundar Pichai, 17 Nisan’da 22 bin 500’ü A sınıfı, 22 bin 500’ü C sınıfı olmak üzere toplam 7,1 milyon dolar değerinde hisse satışı gerçekleştirdi.

🎯 Cloudflare (NET) Başkanı ve COO’su Mitchelle Zatlyn, 16, 17 ve 18 Nisan’da toplam 64 bin 100 adet hissesini 5,7 milyon dolara elden çıkardı. 

🎯 HubSpot (HUBS) Yönetim Kurulu Başkanı Brian Halligan, 16 Nisan’da 5,4 milyon dolar karşılığında 8 bin 500 adet hisse sattı. 

🎯 SiteOne Landscape’in (SITE) CEO’su Doug Black, 17 Nisan’da 10 bin adet hissesini 1,6 milyon dolara sattı. 

🎯 Salesforce (CRM) CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Marc Benioff, 17 Nisan’da 4,1 milyon dolar karşılığında 15 bin adet hisse sattı. 

🎯 MicroStrategy (MSTR) Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, yaklaşık 6 milyon dolar değerinde toplam 5 bin hisse sattı.

🎯 Fortinet (FTNT) CEO’su ve Başkanı Ken Xie, 16 ve 17 Nisan’da toplam 47 bin 996 adet hissesini 3 milyon dolara elden çıkardı.

DoorDash CEO’su 17,6 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz