Microsoft

Domino’s ve Microsoft’tan Yapay Zekâ Ortaklığı

October 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Domino’s ve Microsoft’tan Yapay Zekâ Ortaklığı

Domino’s Pizza (DPZ) ve Microsoft (MSFT), üretici yapay zekâ teknolojisi ve bulut bilişimle yeni nesil pizza siparişi ve mağaza operasyonları hedefleri için güçlerini birleştirdi. 

İkili, sipariş sürecini kişiselleştirme ve basitleştirme yoluyla geliştirerek Domino’s tüketici deneyimlerini dönüştürmek için Microsoft Cloud ve Azure OpenAI hizmetlerinden yararlanacak.

Ana bulut hizmetleri sağlayıcısı Microsoft olan Domino’s, mağaza operasyonlarını daha akıllı, daha basit ve daha sağlam hale getirmek için veri ve yapay zekâ becerileri kullanacak. 

Domino’s’un mağaza sistemlerini modernleştirme çalışmaları kapsamında; mağaza yöneticilerinin envanter yönetimi, malzeme siparişi ve personel planlaması gibi günlük görevlerde zaman kazanmasına yardımcı olmayı amaçlayan Azure OpenAI Hizmeti tarafından desteklenen üretici bir yapay zeka asistanı geliştiriliyor.

Pizza hazırlama ve kalite kontrolünü daha öngörülü araçlarla kolaylaştırmayı planlayan bu üretici yapay zeka asistanı, mağaza yöneticilerinin ekip üyesi deneyimi ve müşteri hizmetlerine daha fazla zaman ayırmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Müşteri deneyimi için Azure OpenAI’dan yararlanmak da işbirliğinin önemli bir unsuru. Domino’s, önümüzdeki altı ay içinde mağazalarına ve müşterilerine yapay zekâ destekli çözümler sunmaya başlamayı planlıyor.

Domino’s ve Microsoft’tan Yapay Zekâ Ortaklığı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: PR Newswire