Borsa Haberleri

Domino’s Pizza’dan 1 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımı 

Şubat 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Domino’s Pizza’dan 1 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımı 

Domino’s Pizza (DPZ), sadakat programının yenilenmesi ve Uber (UBER) Eats ile teslimat ortaklığının pizzalarına ve tavuk kanatlarına olan iştahı artırmasıyla satışlarda Wall Street beklentilerini aşan rakamlar açıkladı. 

Şirket ayrıca hissedarlarına yönelik güven tazeleyecek yeni hamlelerle piyasa öncesi işlemlerde 7%’nin üzerinde yükseldi. 

Net kâr, 2022’deki 158,3 milyon dolara kıyasla geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde hafif gerileyerek 157,3 milyon dolar oldu. Öte yandan hisse başına kâr ise 4,38 dolar konsensüsün üzerinde, 4,48 dolara yükseldi. 

Domino’s’un küresel perakende satışları geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 4,9%, 203 genelinde ise 5,4% yükseldi. Şirketin ana pazarı olan ABD’deki zincir mağaza satışları dördüncü çeyrekte 2,2%’lik konsensüsü aşarak 2,8% büyüdü. 

Öte yandan şirketin uluslararası pazarda zincir mağaza satışları dördüncü çeyrekte yatay seyrederken, 2023 genelinde yalnızca 1,7% yükseldi.

Uluslararası mağazalardaki söz konusu performans, McDonald’s (MCD) ve KFC’nin sahibi Yum Brands (YUM) gibi fast food şirketlerine paralel olarak Ortadoğu’daki gerilimlerin talebi etkilemesinden kaynkalandı. 

Öte yandan şirket 1 milyar dolarlık ek hisse geri alım programı açıkladı ve çeyrek dönemlik temettüsünü 25% artışla 1,51 dolara yükseltti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Domino’s Pizza

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti