Borsa Haberleri

Domino’s Karışık Bilançosunun Ardından Geriledi

October 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Domino’s Karışık Bilançosunun Ardından Geriledi

Domino’s Pizza (DPZ), yüksek fiyatlar ve yeni teslimat ücretlerinin sıcak yaz aylarında ABD satışlarındaki gerilemeyi telafi etmesiyle üçüncü çeyrekte hisse başına kâr beklentilerini aştı ancak satışlarındaki düşüşle açılış öncesinde 1,5%’a yakın değer kaybetti. 

Şirket, üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre 49,8% artışla, konsensüs 3,31 dolar beklentinin üzerinde, hisse başına 4,18 dolar seyreltilmiş kâr açıkladı. Pizza zincirinin satışları ise yıllık bazda 3,9% düşüşle 1,03 milyar dolara geriledi ve analistlerin 1,05 milyar dolar beklentisinin altında kaldı. 

Öte yandan Domino’s zincir mağaza satışları 2023’ün üçüncü çeyreğinde 0,6% düşerken, uluslararası zincir mağaza satışları ise (döviz kurundaki dalgalanmalar hariç) 3,3% arttı.

İleriye dönük olarak şirket, 2023’ün üç mali çeyreğine ilişkin sonuçlara dayanarak, 2023 küresel net mağaza büyümesinin iki ile üç yıllık 5%-7%’lik görünümünün biraz altında seyretmesini bekliyor. Buna ek olarak, Domino’s 2023 küresel perakende satış büyümesinin de döviz etkisi hariç, iki ile üç yıllık 4%-8%’lik görünümün medyanının biraz altında seyredeceğini tahmin ediyor. 

Domino’s Karışık Bilançosunun Ardından Geriledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TipRanks