Borsa Haberleri

Dolar/TL’deki Düşüş Geleneksel Politikaların Devamına Bağlı – Wells Fargo

Ocak 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Dolar/TL’deki Düşüş Geleneksel Politikaların Devamına Bağlı – Wells Fargo

ABD’li Banka Wells Fargo geçtiğimiz günlerde dolar/TL’nin düşeceğine ilişkin öngörülerine açıklık getirdi. Wells Fargo Uluslararası Ekonomisti Nick Bennenbroek, tezlerinin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) geleneksel politikalar uygulamaya devam etmesi ve enflasyonda düşüş yaşanması halinde geçerli olduğunu ifade etti.

Bennebroek, “Ayrıca, bu yeni TL görüşüne olan genel inancın yüksek olmadığını ve politika zemininin değişmesi halinde Türk lirasının yeniden değer kaybedebileceğini de belirtmiştik. diye ekledi.

Banka, dolar/TL’nin 2024 yılının ilk çeyreğinde 31 seviyesine yükseleceğini, fakat ikinci çeyrekte 30,50 seviyesine geri döneceğini ve dördüncü çeyrekte 29,50’ye ineceği öngörüsünde bulunmuştu. Bankanın 2025 yılının ikinci çeyreği için belirlediği dolar/TL tahmini ise 28,50 olmuştu.

Söz konusu içeriğe buradan ulaşabilirsin.

“TL Eninde Sonunda Değer Kazanacak”

Bennebroek, “Esasen bu yaklaşım, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın daha geleneksel bir para politikası yaklaşımı izlemeye devam etmesi ve geleneksel yaklaşımın, yüksek faiz oranları ve gerileyen enflasyonla birlikte eninde sonunda TL’nin ABD doları karşısında değer kazanmasına yol açacağını savunmakta” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti