Borsa İstanbul

Doğuş Otomotiv’e (DOAS) AEO Sertifikası Verildi

December 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Doğuş Otomotiv’e (DOAS) AEO Sertifikası Verildi

Doğuş Otomotiv (DOAS), Ticaret Bakanlığı tarafından tanınan ve “Güven etiketi” olma özelliği taşıyan Yetkilendirilmiş Yükümlü (AEO) sertifikası aldı.

Söz konusu sertifikanın DOAS’a maliyet ve zaman tasarrufu sağlaması bekleniyor. AEO Sertifikası, AB, Çin ve Japonya’da geçerli.

Sertifika ticareti kolaylaştırma ve mal akışını güvence altına alma gibi avantajlar sağlıyor. Diğer yandan AEO sertifikasının, şirkete gümrük işlemlerinde kolaylık ve ürün teslimatlarının daha “sorunsuz” bir şekilde işlemesi gibi avantajlar sağlaması da bekleniyor.

AEO statüsü alabilmek için, “Finansal güvenilirlik”, “Uygun güvenlik önlemleri” ve “Uyumluluk” gibi belirlenmiş kriterlerin başarıyla karşınlanması gerekiyor.

Doğuş Otomotiv'e (DOAS) AEO Sertifikası Verildi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks