Borsa Haberleri

Doğuş Otomotiv’den Yeni Distribütörlük Anlaşması

May 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Doğuş Otomotiv’den Yeni Distribütörlük Anlaşması

Doğuş Otomotiv (DOAS), ABERG Service ile distribütörlük sözleşmesi imzaladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre anlaşma; Wielton grup markaları olan Wielton, Langendorf, Fruehauf’un yarı römork ürünlerinin yedek parça satışı ve servis hizmetlerini kapsıyor.

Bu kapsamda söz konusu ürünlerin yedek parça satışı ve servis hizmetleri Türkiye’de Doğuş Otomotiv tarafından gerçekleştirilecek.

Doğuş Otomotiv portföyünde Volkswagen, Audi, Skoda, Cupra, Seat, Bentley, Lamborghini, Porsche, Scania gibi markaları barındırıyor. Şirketin 2023 son çeyrek finansallarına göre satışları 69% artışla 149,2 milyar TL oldu. Diğer yandan şirketin net kârı da 26% artarak 19,6 milyar TL’ye geldi.

Doğuş Otomotiv'den Yeni Distribütörlük Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP