BIST Şirket Haberleri

Doğuş Otomotiv (DOAS) ve Wielton’dan Dev Anlaşma

November 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Doğuş Otomotiv (DOAS) ve Wielton’dan Dev Anlaşma

Doğuş Otomotiv, otomobil sektörü için büyük bir adım attı. Avrupa’nın en büyük üç treyler ve semi treyler üreticisinden biri olan Wielton S.A. ile distribütörlük anlaşması imzaladı. 

🤝 Doğuş ve Wielton Liderleri Buluştu

Bu önemli iş birliğinin duyurusu, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu gibi önemli isimlerin katılımıyla Polonya’nın Wielun kentinde gerçekleşti. Wielton tarafından da CEO Paweł Szataniak, CEO Yardımcısı Mariusz Golec ve Yönetim Kurulu Üyesi Andrzej Mowczan gibi üst düzey yöneticiler buluşmada yer aldı. 

🚛 Doğuş Otomotiv’in Planları: 20 Noktada Satış ve Servis

Doğuş Otomotiv, bu anlaşma çerçevesinde Türkiye’de Wielton marka ürünlerin satış ve servis hizmetlerini üstlenecek. İlk aşamada Türkiye genelinde 20 farklı noktada bu hizmetleri sunmayı hedefliyorlar. 

💬 Ali Bilaloğlu’nun Görüşleri: Güçlü Bir İş Birliği

Doğuş Otomotiv İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, anlaşmanın sektöre yeni bir soluk getireceğine ve her iki şirketin güçlü yönlerini birleştireceğine inanıyor. 

📈 Wielton’un Hedefleri: Türkiye Pazarında Yükseliş

Wielton Genel Müdürü Tolga Senyücel, Avrupa’nın en büyük üç üreticisinden biri olarak Türkiye treyler ve semi treyler pazarında hizmet vermeye başlayacaklarını ve bu sayede müşterilere daha geniş bir hizmet yelpazesi sunacaklarını belirtti. 

Doğuş Otomotiv (DOAS) ve Wielton'dan Dev Anlaşma

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Investing,