Borsa Haberleri

Doğuş Otomotiv (DOAS): 10-15 Elektrikli Araç Lansmanı Yapacağız

February 12, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Doğuş Otomotiv (DOAS): 10-15 Elektrikli Araç Lansmanı Yapacağız

Doğuş Otomotiv İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, şirketin 2024 hedeflerine ilişkin olarak yaptığı açıklamada 2024 yılı için 10-15 elektrikli araç lansmanı gerçekleştireceklerini belirtti.

Elektrikli araçların 2024 yılında ürün gamı olarak “çok genişleyeceği” düşüncesini dile getiren Bilaloğlu şöyle konuştu:

“Bizim şu an Türkiye pazarında toplam ürün 10’u geçmezdi. Bu sene sonunda benim tahminim 100’e yaklaşacak. Hemen her marka farklı segmentte elektrikli modelleri piyasaya sokacak. Bu sene elektrikli araçların içten yanmalı motorlara göre pazar payını ciddi şekilde artıracağını düşünüyorum. 50’yi aşkın ürün lansmanımız olacak bunlardan 10-15 tanesi elektrikli olacak. “

Yeni Şarj İstasyonu Şirketi Kurduk

Yeni bir şarj istasyon şirketi kurduklarını hatırlatan Bilaloğlu “Ekim ayında lisansımızı aldık. Şarj istasyonları konusunda yatırımlarımıza devam ediyoruz. Tüm yetkili satıcılarımızda, bazı AVM’lerde ve turistlik tesislerde şarj istasyonlarımız bulunuyor” ifadelerini kullandı.

2024’te otomotiv sektörüne ilişkin tahminlerini paylaşan Bilaloğlu, “30% civarında bir daralma bekliyoruz. Bu pazarın 800 bine düşmesi demek. 800 binlik bir pazar Türkiye için kötü bir pazar değil.” dedi.

Doğuş Otomotiv (DOAS): 10-15 Elektrikli Araç Lansmanı Yapacağız

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT