Borsa Haberleri

Doğu Aras Enerji’den Şebeke Yatırımı Açıklaması

Nisan 2, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Doğu Aras Enerji’den Şebeke Yatırımı Açıklaması

Doğu Aras Enerji (ARASE), bağlı ortaklığı Aras Edaş’ın 2024’te 2,5 milyar TL’lik şebeke tesisi yatırımı planladığını açıkladı.

Bu kapsamda yapılacak yatırımın, tesis işlerine ait ekonomik ömrünü dolduran şebekelerin yenilenmesi, yeni enerji taleplerinin karşılanması, tedarik ve teknik kalitenin düzeltilmesi, müşterilerin enerji kesintilerinden daha az etkilenmeleri gibi konuları kapsadığı belirtildi.

Yapılan açıklamada “Planlamalar doğrultusunda ihaleler yapılarak sözleşmelerimiz imzalanmaktadır.” denildi.

Diğer yandan şirket, Aras Edaş’ın 2023 yatırımları kapsamında sorumlu olduğu Kuzey Doğu Anadolu’da 1,8 milyar TL’lik yatırımı tamamladığını da açıkladı. Söz konusu yatırımların Erzurum merkezli Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Kars ve Iğdır olmak üzere 7 il, 58 ilçe ve 4 bin köyde gerçekleştirildiği açıklandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP