BIST Şirket Haberleri

Doğu Aras Enerji 273,1% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

July 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Doğu Aras Enerji 273,1% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Doğu Aras Enerji (ARASE), şirket sermayesini 67 milyon TL’den 273,13% oranında bedelsiz olarak 250 milyon TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar portföyünde Doğu Aras Enerji hissesi bulunan tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 273,13% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 373,13 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Doğu Aras Enerji, 3 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla düzeltilmiş pay fiyatı olan 43,71 TL’den işlem görmeye başlayacak.

Doğu Aras Enerji Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Doğu Aras Enerji’nin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 22 Haziran 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, bölünme tarihini 3 Temmuz 2023 olarak duyurdu.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Doğu Aras Enerji (ARASE) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Doğu Aras Enerji 273,1% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk BeyanıBu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu