B├╝ltenler

­čĺÁ Do─čan Holding, ├ľnc├╝ Giri┼čimÔÇÖin Sermayesini Art─▒r─▒yor

January 10, 2022 ÔÇó 2 dakika okuma s├╝resi
­čĺÁ Do─čan Holding, ├ľnc├╝ Giri┼čimÔÇÖin Sermayesini Art─▒r─▒yor

Doğan Holding (DOHOL), iştiraki olan Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın sermayesini artırıyor.

Yapılacak sermaye artırımı tamamen nakit olarak yapılacak ve böylelikle şirket sermayesi 500 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye çıkacak.

Şirket tarafından, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklamada; “Yönetim Kurulumuz; sermayesine %75 oranında iştirak ettiği doğrudan bağlı ortaklığı Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (“Öncü Girişim”)’nin çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 500 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye artırılmasında, yeni pay alma hakkımızın tamamen kullanılmasına ve bu çerçevede nakdi sermaye artırımına katılım tutarımızın 750 milyon TL olarak belirlenmesine karar vermiştir.” dendi.

Ayrıca açıklamanın devamında; Öncü Girişim tarafından gerekli yasal izinlerin alınmasını takiben gerçekleştirilecek mezkur sermaye artırımından sağlanacak fonun, ağırlıklı olarak girişim sermayesi yatırımlarında kullanılacağı belirtildi.

Yapılan bu yeni hamle ile Doğan Holding’in girişim yatırımlarında adını sıkça duyabiliriz.

🚶‍♂️ Bir Adım Gerisi

Geçtiğimiz günlerde Doğan Holding, Doruk Finansman’daki paylarını 19,4 milyon TL karşılığında sattığını açıkladı. Toplam satış bedelinin 4,85 milyon TL’si ise peşin olarak alınacak.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

Özel Durum Açıklaması

Doğan Holding bir şirketini sattı

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı