Borsa Haberleri

Doğan Holding, Doğan Burda’yı Satıyor

Doğan Holding, Doğan Burda’yı Satıyor
Google News Icon Takip Et

Doğan Holding (DOHOL) ve Burda GmbH, Doğan Burda’da sahip oldukları payları devretme kararı aldı.

Açıklamaya göre Doğan Holding’in 7.47 milyon adet pay karşılığı 38,22% ve Burda GmbH ise 7,45 milyon adet pay karşılığı 38,09% payları olmak üzere toplam 76,30% pay, Alt Capital Holding A.Ş., Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. Altun Capital Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Re-Pie Yatırım Holding A.Ş. ve Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş.’ye toplamda 10 milyon dolar bedelle devredecek.

Açıklamada ayrıca söz konusu satış işlemi için pay devir sözleşmesi akdedildiği açıklandı.

Açıklamada, “Mezkûr pay devir sözleşmesine istinaden; Doğan Holding’in 56% ve Burda GmbH’ın 44% oranında pay sahibi olduğu Dergi Pazarlama Planlama ve Ticaret A.Ş. sermayesini temsil eden tüm payların, değerleme raporunda takdir edilecek değere göre Şirketimize devredilmesi hedeflenmektedir” denildi.

İşlem, Rekabet Kurumu’na yapılacak bildirim ve tüm kapanış koşullarının yerine getirildiğinin anlaşılması durumunda tamamlanacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP