Ekonomi ve Finans Haberleri

Doğal Gaz Fiyatlarındaki Düşüş, Üretimi Yavaşlatıyor – EQT CEO

Doğal Gaz Fiyatlarındaki Düşüş, Üretimi Yavaşlatıyor – EQT CEO
Google News Icon Takip Et

 Salı günü Bloomberg’e konuşan en büyük yerel üretici EQT (EQT) CEO’su Toby Rice,  doğal gaz fiyatlarındaki düşüşün bu yıl ABD’deki arz büyümesini yavaşlatacağını açıkladı.

● Sektördeki bazı kesimlerin öngörülerine göre ABD’deki üretimin bu yıl günlük 0,085 milyar m3 veya yaklaşık 3% artacağına dair tahminlerin “cari daralma ve fiyatlar açısından bir nebze de olsa iddialı” olduğunu vurgulayan Rice, “Faaliyet düzeylerinde bir operatör tepkisi ve yavaşlama göreceksiniz. ABD doğal gaz piyasaları kırılmış durumda.” ifadelerini kullandı.

● Boru hatlarındaki yetersizliğin şirketin üretimi artırma kabiliyetini körüklediği yönündeki şikâyetini yineleyen CEO, EQT (EQT) olarak günde yaklaşık 0,170 milyon m3 doğal gaz pompaladıklarını ve bu rakamın yıl boyunca sabit kalacağını belirtti.

● Rise, ABD’nin daha fazla boru hattı döşemesi halinde gaz ihracatını 6 kat artırarak günde 1,7 milyar m3 seviyesine çıkarma potansiyeline sahip olduğunu da bildirdi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha