Borsa Haberleri

DocuSign Bilanço Özeti: Beklenti Üzeri Satışlar

December 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
DocuSign Bilanço Özeti: Beklenti Üzeri Satışlar

Elektronik imza teknolojisi DocuSign (DOCU) hisseleri, şirketin beklenenden daha iyi gelen çeyrek bilançosuna ve tüm yıla ilişkin iyimser satış tahminlerine tepki olarak 13%’ten fazla arttı.

● DocuSign (DOCU), ABD borsalarının kapanmasının ardından, tüm yıl satışlarının 2,493-2,497 milyar dolar bandında olacağını tahmin ediyor. Şirketin mali yıl için daha önceki gelir tahmini 2,47-2,482 milyar dolarken, analistlerin satış beklentisi 2,48 milyar dolar seviyesindeydi.

● Bu öngörüyle birlikte DocuSign (DOCU), 645,5 milyon dolarlık gelir üzerinden tek seferlik kalemler haricinde hisse başına 57 sentlik üçüncü çeyrek kârı açıkladı. Analistlerin beklentisi ise 627,2 milyon dolarlık satış geliri üzerinden, yine tek seferlik kalemler hariç olmak üzere hisse başına 42 sent seviyesinde kalıyordu.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● DocuSign (DOCU)’ın en büyük iş segmenti olan abonelik geliri, bir yıl öncesine kıyasla 18% artış göstererek 624,1 milyon dolara çıktı. Profesyonel hizmetler ve diğer gelirler ise yıl bazında 27% artışla toplam 21,4 milyon dolara ulaştı.

● Bu hafta başlarında DocuSign (DOCU)’ı izlemeye başlayan Jefferies analisti Brent Thill, şirket hisseleri için “TUT” tavsiyesinde bulunurken hisse başına 50 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi.

DocuSign Bilanço Özeti: Beklenti Üzeri Satışlar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha