Borsa Haberleri

Disney’de Yeniden Yapılanma Dönemi Başlıyor

November 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Disney’de Yeniden Yapılanma Dönemi Başlıyor

Disney’in çiçeği burnunda CEO’su Bob Iger, Disney’in yönetici değişikliğini bildiren resmi açıklamasından sonra hiç vakit kaybetmedi. Alınan bilgilere göre, eğlence devinde yeniden yapılandırma sürecinin başlayacağına dair iç yazışmanın yapıldığı ifade ediliyor.

● Disney Medya, Eğlence ve Dağıtım Başkanı Kareem Daniel, basında çıkan haberlere göre birkaç yıl önce gerçekleştirilen üst düzey bir yeniden yapılandırma sonrasında istifa etti. Daniel’ın eski CEO Bob Chapek’in kurmaylarından biri olduğu düşünüldüğünde aslında bu haber çok da şaşırtıcı olmuyor.

● Çıkan bazı haberlere göre DMED çalışanlarına bir bilgilendirme yazısı gönderen Iger, “Önümüzdeki haftalarda, şirket içinde organizasyonel ve operasyonel değişiklikleri uygulamaya başlayacağız. Kendi kimliğimizin kalbi ve ruhu olarak kreatifliği onurlandıracak şekilde her şeyi yeniden yapılandırmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

● Iger’in hedefi, yeni yapıyı “önümüzdeki aylarda” uygulamaya geçirmek.

● Iger yazısının devamında, “Muhakkak ki DMED’in bazı unsurları sabit kalacak. Ancak temelde şirketimizi besleyen gıdanın hikâye anlatımı olduğuna inancım tam. Faaliyetlerimizi organize etme şeklimizi belirleyen şey de bu.” dedi.

Disney’de Yeniden Yapılanma Dönemi Başlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha