Disney

Disney ve Hindistanlı Medya Devi Reliance’dan 8,5 Milyar Dolarlık Anlaşma

Disney ve Hindistanlı Medya Devi Reliance’dan 8,5 Milyar Dolarlık Anlaşma
Google News Icon Takip Et

ABD’li medya devi Walt Disney (DIS) ve Hintli holding Reliance Hindistan’daki işletmelerini birleştireceklerini açıkladı.

Şirketler, kendi Star India ve Viacom18 birimlerini, yaklaşık 8,5 milyar dolar değerinde yeni oluşturulan Star India ortak girişiminde birleştirecek.

İşlemin tamamlanmasının ardından, Asya’nın en zengin adamı Mukesh Ambani’nin liderliğindeki Reliance, ortak girişimi kontrol edecek ve büyüme stratejisine 1,4 milyar dolar enjekte edecek. 

Ortaklık yapısı Reliance’ın 16,38%, Ambani’nin Viacom18’inin 46,82% ve Disney’in 36,84%’lük paylarından oluşacak.

Ambani’nin eşi Nita Ambani ortak girişime başkanlık ederken, Viacom18 yönetim kurulu üyesi Uday Shankar başkan yardımcısı olarak görev yapacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC