Borsa Haberleri

Disney, Fox ve Warner Bros, Venu Sports ile Spor Yayıncılığına Başlıyor

May 17, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Disney, Fox ve Warner Bros, Venu Sports ile Spor Yayıncılığına Başlıyor

Walt Disney (DIS), Warner Bros Discovery (WBD) ve Fox’un (FOXA) yeni spor yayın hizmeti Venu Sports, bu sonbaharda yayına başlayacak.

Şubat ayında duyurulan hizmet, ABD Ulusal Futbol Ligi (NFL), Ulusal Basketbol Birliği (NBA) ve FIFA Dünya Kupası da dahil olmak üzere, şirketlerin geniş profesyonel ve üniversite spor hakları portföyünü bir arada sunarak kablolu televizyona bağlı olmayan genç izleyicileri cezbetmeyi amaçlıyor.

Venu Sports, doğrudan yeni bir uygulama üzerinden sunulacak ve aboneler bu hizmeti Disney+, Hulu ya da Max ile birlikte alabilecek.

Ortak girişim için hâlâ yasal onay ve şirketler arasında kesin anlaşmaların tamamlanması gerekiyor. Fox CEO’su Lachlan Murdoch, mart ayında yaptığı açıklamada, girişimin ilk beş yılında 5 milyon aboneye sahip olmasının beklendiğini söylemişti.

Disney, Fox ve Warner Bros, Venu Sports ile Spor Yayıncılığına Başlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters