Amazon

Dish Network Hisseleri, Amazon İşbirliği Haberleriyle Yükseldi

May 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Dish Network Hisseleri, Amazon İşbirliği Haberleriyle Yükseldi

Doğrudan uydudan yayın hizmetleriyle bilinen Dish Network’ün (DISH) telefon hattı tarifelerini Amazon.com (AMZN) üzerinden satmaya hazırlandığı haberleriyle şirket hisseleri 19% yükseldi. 

Mali cezalara maruz kalmamak için son tarih olan 14 Haziran yaklaşırken, söz konusu anlaşmanın Dish için hayati öneme sahip olduğu belirtiliyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre, Dish’in söz konusu hat tarifelerini Amazon’un ABD internet sitesi üzerinden nasıl satış yapacağına ilişkin ayrıntılar haziran ayında belli olabilir. 

Anlaşmanın finansal koşulları hakkında henüz kesin olan bir şey yok ama Dish’in Amazon ile işbirliği yapması ve hizmetlerini milyonlarca kullanıcıya sunabilme şansı, şirketi T-Mobile (TMUS), AT&T (T) ve Verizon (VZ) gibi sektör devlerinin rakibi haline getirebilir. 

Dish Network Hisseleri, Amazon İşbirliği Haberleriyle Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha