Borsa Haberleri

Discover Financial ve Google’dan Yapay Zekâ Ortaklığı

April 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Discover Financial ve Google’dan Yapay Zekâ Ortaklığı

Discover Financial (DFS), Alphabet’in (GOOGL) Google Cloud’u ile müşteri hizmetleri merkezlerine üretici yapay zekâ teknolojisini tanıtmak için stratejik bir işbirliği yaptığını açıkladı. 

İkili arasındaki söz konusu ortaklık, müşteri ve temsilci deneyimini geliştirmeyi ve temsilci verimliliğini artırarak daha hızlı, daha kişiselleştirilmiş ve verimli çözümler sunmayı amaçlıyor. 

Google Cloud’un yapay zekâ platformu Vertex AI’ı kullanan Discover, yaklaşık 10 bin iletişim merkezi temsilcisini bazı yeteneklere sahip yapay zekâ odaklı araçlarla güçlendirecek. 

Bu yetenekler arasında; Vertex AI’ın karmaşık prosedürleri analiz edip müşteri temsilcilerine gelen talepleri hızla yanıtlamak için içgörü sunacağı akıllı belge özetleme ve müşteri temsilcilerinin doğal dil kullanarak ilgili bilgileri müşterilere daha kolay sunabildiği gerçek zamanlı arama yardımı gibi yenilikler yer alıyor. 

Discover Financial ve Google’dan Yapay Zekâ Ortaklığı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly