Borsa Haberleri

Dikkatleri Çekebilecek 3 Yarı İletken Hissesi!

September 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Dikkatleri Çekebilecek 3 Yarı İletken Hissesi!

Teknoloji ve ticaret alanında faaliyet gösteren Susquehanna şirketine göre çip hisseleri bu yıl birtakım zorluklarla karşı karşıya kaldı ancak bazıları halen cazip satın alma fırsatları sunuyor.

ICE Semiconductor Endeksi performansını izleyen iShares Semiconductor borsa yatırım fonu (SOXX), bilgisayar ve cep telefonlarına olan talebin azalması nedeniyle bu yıl 35% düştü. 

Susquehanna analisti Christopher Rolland’a göre daha düşük değerlemeler, büyük şirketlerin piyasadaki küçük yarı iletken şirketlerini satın almasını ve kazançlarını artırmasını sağlayabilir. Rolland perşembe günü bir notta konuya ilişkin “Büyüme Endeksi, yüksek olasılıklı M&A hedeflerine yani satın alma ve birleşme hamlelerine nitelikli bir çerçeve oluşturuyor.” dedi. 

Susquehanna’nın en son verilere göre satın alma hedefi sunan 3 yarı iletken hissesi ise şöyle: Knowles (KN), Cirrus Logic (CRUS) ve Qorvo (QRVO)

Yarı İletken Hisselerinde Kayıplar Gözlemlendi!

Cuma günü Knowles (KN) hissesi 0,60% düşüşle 13,30 dolar seviyesine geriledi. Cirrus Logic (CRUS) hissesi ise 0,11% yükselişle 75,01 dolar seviyesine çıktı. Qorvo (QRVO), 0,59% artışla 865,93 dolara yükseldi. 

Analist Rolland, özel sermaye şirketlerinin Knowles’ın ses ve mikrofon işiyle ilgilenebileceğini düşünüyor. Analist, Cirrus Logic’in ise Apple (AAPL)’ın daha fazla iPhone çipine ihtiyaç duyması hâlinde cazip bir seçenek olacağını belirtti. Ancak henüz Apple cephesinden bu doğrultuda bir açıklama yapılmadı. 

Son olarak Rolland, Qorvo (QRVO)’nun kablosuz çip alanındaki çalışmalarının rakiplerine maliyet düşürme fırsatları sağlayabileceğini söyledi. 

Rolland, Endüstrideki Yavaşlamaya Dikkat Çekti

Analist, endüstrinin son on yılda ortalama 10% ile 15% konsolide olduğunu ancak bu rakamlarda 2021’de 9% bu yıl ise 4%’lük bir yavaşlama meydana geldiğini belirtti. Ayrıca Rolland, “gergin değerlemelerin” olası birleşmeler ve satın almalar için bir engel teşkil ettiğinin de altını çizdi.

Dikkatleri Çekebilecek 3 Yarı İletken Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı