Kripto Para Haberleri

Dijital Dönüşüm ve Ethereum

June 4, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Dijital Dönüşüm ve Ethereum

Teknoloji giderek ivmelenen bir trendle hayatlarımızı dönüştürüyor. Sosyalleşme biçimlerimizi hatta market alışverişi yapma yöntemimizi bile etkileyen bu trendin finans dünyasına sıçraması kaçınılmazdı. Bu doğrultuda, yatırım faaliyetlerine yeni bir paradigma öneren bir kripto paranın öne çıktığını görüyoruz: Ethereum.

“Ethereum’un kullanım alanları giderek daha çok benimseniyor.”

Ethereum blokzinciri üzerinde,

  • DeFi (Decentralized Finance) projeleri kullanıcılara kredi verme, borçlanma, sigorta, türevler ve daha birçok finansal hizmeti sunarken;
  • NFT’ler (Non-Fungible Token) sanat, müzik ve oyun endüstrileri için yeni bir mülkiyet modeli öneriyor.

Peki, Ethereum’un sunduğu bu olanaklar ne kadar benimseniyor?

Dijital Dönüşüm ve Ethereum

Yukarıdaki grafikte, Ethereum üzerindeki günlük işlem hacimlerini görüyoruz. Ethereum üzerinde son 1 yıldır giderek artan hacimler göze çarpıyor. Bu, Ethereum’un kullanım alanlarının giderek daha çok benimsenmekte olduğuna dair bir gösterge. Ethereum’un benimsenmesinin Ethereum’a olan talebi giderek artırmakta olduğunu söyleyebiliriz. Bu da, Ethereum’un fiyat performansı için pozitif olarak yorumlanabilir.

“Standard Chartered analistleri Ethereum için 2024 sonunda 100% yükseliş potansiyeli görerek 8 bin dolar seviyesinin gelebileceğini söylüyor.”

Buna ek olarak, yakın zamanda SEC, Spot Ethereum ETF’leri için 2 adımlı onay sürecinin ilk adımını onayladı. SEC’nin onay verdiği 19b-4 başvuruları kurumsal yatırımcının ilgisini artırıyor. Bu da Ethereum’un benimsenmesine ve üzerindeki likidite seviyelerine pozitif etki yapıyor. Ek olarak, yaklaşan ABD seçimlerinin bu kararda rol oynadığı ve seçim ortamının SEC’nin kriptoya yaklaşımını etkilediği düşünülüyor. ABD’nin kriptoya karşı tutumunun değişmekte olması ve Ethereum ETF’lerinin öteki altcoinler için teşkil edeceği emsal birlikte düşünüldüğünde; gelecekte Cardano, Solana veya Polkadot için de ETF’lerin piyasaya çıktığını görebiliriz.

Ethereum tarafındaki pozitif haber akışı doğrultusunda, Standard Chartered analistleri 2024 sonunda 8 bin dolar seviyesinin görülebileceğini söylüyor. Ethereum’un küresel ekonomiye sunduğu değer önerilerinin giderek benimsenmesiyle Spot Ethereum ETF’lerine dair haberler birlikte düşünüldüğünde; Ethereum’un bu boğa döngüsünde hangi seviyelere ulaşacağı merakla bekleniyor.

Midas Kripto Hesabını Nasıl Açabilirsin?

Dijital Dönüşüm ve Ethereum

Midas kripto hesabını açabilmen için uygulamanın en güncel versiyonda olduğundan emin olmalısın. Uygulamanı güncelledikten sonra “Yatırım” sekmesinin yanında bulunan “Kripto” sayfasına gelebilir, hesap açma adımlarını takip ederek dakikalar içinde kripto varlık yatırımını yapmaya başlayabilirsin!

Unutmayın, yanınızda çipli yeni T.C. kimlik kartınızı bulundurmanız gerekiyor.

Dijital Dönüşüm ve Ethereum

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı