Borsa Haberleri

Diamondback ve Endeavor’dan 50 Milyar Dolarlık Yeni Şirket

February 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Diamondback ve Endeavor’dan 50 Milyar Dolarlık Yeni Şirket

ABD’li kaya petrolü rakipleri Diamondback Energy (FANG) ve Endeavor Energy Resources, 50 milyar dolardan fazla değere sahip bir petrol ve gaz şirketi yaratacak yaklaşık 25 milyar dolarlık bir anlaşmayı tamamlamaya yaklaştı. 

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre Diamondback’in hissedarlarına birleşik şirketlerin yarısından fazlasını verecek anlaşmayı duyurmaya hazırlandığı belirtildi. 

Birleşik şirket, Batı Teksas ve New Mexico’yu kapsayan ve ABD’nin en büyük petrol sahası olan Permian’daki üçüncü en büyük petrol ve gaz üreticisi olacak. Ancak söz konusu şirketin petrol ve gaz hacminin, yakın zamanda kendi anlaşmalarını duyuran ExxonMobil (XOM) ve Chevron’un (CVX) gerisinde kalması bekleniyor. 

Diamondback ve Endeavor’dan 50 Milyar Dolarlık Yeni Şirket

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters