Borsa Haberleri

Diamondback Energy ve Verde Clean, Doğalgaz Tesisi Kuracak

Şubat 13, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Diamondback Energy ve Verde Clean, Doğalgaz Tesisi Kuracak

Verde Clean Fuels (VGAS), Diamondback Energy (FANG) iştiraki Cottonmouth Ventures ile Diamondback’in Permian Havzası’ndaki operasyonlarından tedarik edilen ilgili doğal gaz hammaddesini kullanarak emtia sınıfı benzin üretmek için bir tesis inşa etmek ve işletmek üzere bir anlaşma yaptı.

Anlaşma haberinin ardından Verde hisseleri 25%’in üzerinde yükseldi.

Şirketler, Verde Clean Fuels’ın Diamondback’in operasyonları tarafından üretilen Permian Havzası doğalgazını kullanarak günde yaklaşık 3 bin benzin üretmeyi hedefliyor.

Şirketler ayrıca, tesisin Permian Havzası ve ABD’deki diğer boru hattı kısıtlı havzalar boyunca ek doğalgazdan benzine projeler için bir şablon görevi görebileceğini ve ayrıca uluslararası alanda doğalgaz fırsatlarını ele alabileceğini söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti