Borsa Haberleri

Deutsche Bank’tan Carnival Cruise Hisselerine “AL” Notu!

March 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Deutsche Bank’tan Carnival Cruise Hisselerine “AL” Notu!

Deutsche Bank’a göre Carnival Cruise (CCL) mutlaka alınması gereken hisselerden biri.

● Deutsche Bank analisti Chris Woronka müşterilerine verdiği tavsiyelerde, bilançosunu önümüzdeki hafta açıklayacak olan Carnival (CCL)’ın cazip bir hisse olduğunu belirtti.

● Makroekonomik belirsizliğe rağmen özellikle kruvaziyer sektörünün güçlü görünmesiyle birlikte dinlence seyahatlerine yönelik talebin çabuk toparlandığını kaydeden Woronka, hem bilançonun hem de tahminlerin şaşırtıcı derecede yukarı yönlü olmasını bekliyor.

● Analistin dünkü yazısında, “Şirket 2023 1. çeyrek bilançosunu 27 Mart Pazartesi günü açılış öncesinde açıklayacak. Bu bilançonun, ağırlıklı olarak duyarlılığın zayıflaması nedeniyle olumlu bir hisse reaksiyonuna neden olma ihtimalini yüksek görüyoruz ve 2023 mali yılının geri kalan bölümünde CCL’nin görünümü için yüksek beklenti çıtasının düşeceğine (dolayısıyla daha ‘yapıcı’ değerlendirileceğine) inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Deutsche Bank’tan Carnival Cruise Hisselerine “AL” Notu!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha