Disney

Deutsche Bank, Disney’in Geleceğinde 30%’luk Artış Görüyor!

April 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Deutsche Bank, Disney’in Geleceğinde 30%’luk Artış Görüyor!

Deutsche Bank’a göre Disney (DIS)’e yeniden şans vermek için doğru bir zaman. 

Disney için “AL” notunu koruyan Goldman analisti Bryan Kraft, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 130 dolardan 135 dolara taşıdı. Bu da Disney hisselerinin 34,6% artabileceği anlamına geliyor. 

Disney’in mali yılının ikinci yarısı öncesi, birçok faktörün hisse için iyi bir zemin hazırladığı görüşüyle, şimdi Disney’e yeniden şans vermenin doğru bir zaman olduğunu düşünüyoruz.” diyen Kraft, eğlence segmenti kârlılığında iyileşme bekliyor. Kraft ayrıca parklar ve tüketici ürünleri segmentindeki gelir ve kârlılık büyümesinin de devam edeceğini öngörüyor. 

Yeni filmlerin kâr potansiyeli: Disney stüdyoları tarafından bu sene vizyona girecek olan “Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy) ve Indiana Jones” gibi yeni filmler, Kraft’a göre “şirketin kârlılığını artırabilecek bir diğer olasılık”. 

Deutsche Bank, Disney’in Geleceğinde 30%’luk Artış Görüyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC