Borsa Haberleri

Detroit Üçlüsü Zaferi: GM ve UAW Geçici Anlaşmaya Vardı

Detroit Üçlüsü Zaferi: GM ve UAW Geçici Anlaşmaya Vardı
Google News Icon Takip Et

United Auto Workers (UAW) geçtiğimiz hafta Ford Motor (F) ve cumartesi günü Stellantis (STLA) vardığı anlaşmaların ardından General Motors (GM) ile el sıkıştı. Böylece sendikanın Detroit Üçlü’sü olarak bilinen şirketlere karşı başlattığı altı haftalık grevler sona erecek.

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre sendikanın GM ile vardığı anlaşma, dört yıldan uzun süreli sözleşme boyunca 25% saatlik ücret artışı ve yaşam maliyeti ödeneklerini içeriyor. Anlaşmanın GM’in sendika üyeleri tarafından onaylanması bekleniyır.

UAW, 28 Ekim’de GM’deki grevini genişleterek otomobil üreticisinin Spring Hill, Tennessee’deki tesislerinde yeni bir iş bırakma çağrısında bulunmuştu. 

UAW daha önce, grevin başladığı 15 Eylül’den bu yana GM’nin SUV üreten Arlington, Texas tesisi ve Missouri’deki bir kamyonet fabrikası da dahil olmak üzere üç otomobil üreticisinin sekiz montaj tesisini ve 38 parça dağıtım tesisini hedef almıştı. 

Anlaşmanın açıklanmasının ardından GM hisseleri 1%’in üzerinde yükseldi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg