BIST Şirket Haberleri

Deprem Bölgesinin 10-13 Milyon Ton Çimentoya İhtiyacı Olacak!

March 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Deprem Bölgesinin 10-13 Milyon Ton Çimentoya İhtiyacı Olacak!

Çimento sektör temsilcisi Abdulhamit Akçay, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede ilk etapta yeniden inşa edilecek 550 bin konut için gerekli olan malzeme miktarını değerlendirdi.

Çimento Cam Seramik Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Abdulhamit Akçay yaptığı açıklamada;

“Çimento sektöründe üretim maliyetlerini etkileyecek kadar bir hasar söz konusu değil. Fabrikalarımızın acil ihtiyaçları karşılayabilecek mevcut stokları mevcut. Deprem bölgesinde 10 tane, o bölgeyi besleyecek yakınlıkta da 8 tane olmak üzere 18 tane fabrikamız bulunuyor. O fabrikaların kapasitesi 30 milyon tonun üzerinde.

Deprem bölgesinde 550 bin konut inşa edileceğini düşündüğümüzde orada 10-13 milyon ton çimento ihtiyacı olacak. O bölgeyi besleyecek fabrikalarımızın kapasitelerinin 30%’u bu ihtiyacı kolaylıkla karşılayabilecek nitelikte.”
ifadelerine yer verdi.

Deprem Bölgesinin 10-13 Milyon Ton Çimentoya İhtiyacı Olacak!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar:Bloomberg HT