Borsa Haberleri

Delta Neden 8% Düşüyor?

Delta Neden 8% Düşüyor?
Google News Icon Takip Et

ABD’li havayolu şirketi Delta Airlines (DAL), bugün piyasa öncesinde 8%’in üzerinde bir düşüş sergiledi. Peki neden?

Delta, bugün yaz aylarında artan seyahat talebi sayesinde üçüncü çeyrek için rekor gelir tahmininde bulundu. Ancak taşıyıcıların uçuşları artırmasının ardından ücretlerde indirime gitmesi nedeniyle sunduğu tahminler, analist beklentilerinin altında kaldı.

İçinde bulunduğumuz çeyrek için Delta, analistlerin 5,8%’lik büyüme tahmininin altında kalarak, satışların en fazla 4% artmasını beklediğini açıkladı. Havayolu ayrıca analistlerin hisse başına 2,05 dolarlık beklentilerinin altında, hisse başına 1,70 ile 2 dolar aralığında düzeltilmiş kâr öngörüyor.

Atlanta merkezli havayolu şirketi, uçakların dolu olduğu ancak maliyetlerin artması ve artan kapasitenin ücretler üzerinde baskı oluşturması nedeniyle kârların baskı altında olduğu bir bilanço sezonuna merhaba dedi. 

Havayolu sektöründe en kârlı şirket olarak öne çıkan Delta’nın bugünkü sonuçları, ABD hava yolculuğu pazarına odaklanan rakiplerin bu yaz zorlanabileceğinin bir işareti olarak yorumlanıyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC