Borsa Haberleri

Dell Toparlanma Adımlarını Artırıyor

Mart 26, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Dell Toparlanma Adımlarını Artırıyor

Masaüstü bilgisayar devi Dell Technologies (DELL), dışarıdan işe alımların sınırlandırılması ve çalışanların yeniden düzenlenmesini içeren maliyetleri azaltma planlarının bir parçası olarak, işgücünü azalttığını söyledi.

Şirketin 2 Şubat 2024 itibariyle, bir yıl önce yaklaşık 126 bin olan çalışan sayısı yaklaşık 120 bine düştü.

İşten çıkarmalar, yaklaşık iki yıldır kişisel bilgisayarlarına yönelik talepteki durgunluğun, geçen ay açıklanan dördüncü çeyrek bilançosunda gelirdeki 11%’lik düşüşe kısmen katkıda bulunmasının ardından geldi.

Dell yaptığı açıklamada, masaüstü bilgisayarlara ev sahipliği yapan müşteri çözümleri grubundaki net gelirin tüm yıl boyunca artmasını beklediğini söyledi. Segmentin geliri dördüncü çeyrekte 12% düşmüştü.

Dell kısa vadeli zorluklara karşı uyarıda bulunurken, şirket 2025 mali yılında talebin iyileşmesini ve fiyatlandırma ortamının daha rekabetçi olmasını bekliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti