Borsa Haberleri

Deckers CEO’su 11,2 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

June 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Deckers CEO’su 11,2 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Ayakkabı ve giyim ürünleriyle tanınan ABD’li Deckers (DECK) CEO’su David Powers, yakın zamanda yüksek miktarda bir insider işlemi gerçekleştirdi.

Powers, 6 Haziran’da toplam 10 bin 955 adet hissesini 11,9 milyon dolar karşılığında elden çıkardı. 

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Powers’ın yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 Shift4 Payments (FOUR) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jared Isaacman, 6 Haziran’da 2 milyon dolar karşılığında 29 bin 669 adet hisse satın aldı.

🎯 Salesforce (CRM) Direktörü Mason G. Morfit, 3 Haziran’da 428 bin adet hisseyi 99,7 milyon dolar karşılığında satın aldı. 

  • Insider Satışları:

🎯 Mastercard (MA) Baş Hizmetler Sorumlusu Craig Vosburg, 5 Haziran’da 4 milyon dolar karşılığında 9.028 adet hisse sattı.

🎯 Cloudflare (NET) CFO’su Thomas J. Seifert, 5 Haziran’da 15 bin adet hisseyi 1 milyon dolar karşılığında sattı. 

🎯 Trane Technologies (TT) CFO’su ve Başkan Yardımcısı Christopher J. Kuehn, 4 ve 5 Haziran’da gerçekleşen iki ayrı işlemde toplam 8.025 adet hissesini 2,4 milyon dolara elden çıkardı.  

🎯 Palo Alto Networks (PANW) CPO’su Lee Klarich, 4 Haziran’da 60 bin adet hissesini 17,5 milyon dolara sattı. 

🎯 McKesson (MCK) CEO’su Brian S. Tyler, 5 Haziran’da 2,1 milyon dolar karşılığında 3 bin 753 adet hisse sattı. 

🎯 Fortinet (FTNT) CFO’su Keith Jensen, 5 Haziran’da 1,1 milyon dolar karşılığında 18 bin 701 adet hisse sattı. 

🎯 Morningstar (MORN) Yönetim Kurulu Başkanı Joseph M. Mansueto, 4 Haziran’da 1,9 milyon dolar karşılığında 6 bin 619 adet hisseyi elden çıkardı. 

🎯 Robinhood (HOOD) CEO’su Vladimir Tenev, 4 Haziran’da 250 bin adet hissesini 5,2 milyon dolara sattı. 

🎯 Sweetgreen (SG) CEO’su Jonathan Neman, 5 Haziran’da 4,5 milyon dolar karşılığında 150 bin adet hisse sattı. 

Deckers CEO’su 11,2 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz