Borsa Haberleri

David Tepper Yarı İletkenlerden Uzaklaşıyor

David Tepper Yarı İletkenlerden Uzaklaşıyor
Google News Icon Takip Et

Appaloosa Management’ın yöneticisi olmanın yanı sıra Carolina Panthers Amerikan futbolu takımının sahibi olarak da bilinen yatırımcı David Tepper, 2023’ün son çeyreğinde yarı iletken şirketlerindeki pozisyonlarını azaltmayı tercih etti. 

Fonun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı 13F başvurusuna göre, hedge fon yöneticisi bu dönemde çeşitli şirket hisselerini de portföyüne ekledi. 

Appaloosa’nın dördüncü çeyrekte yaptığı değişikliklere değinmeden önce dilersen portföyün aslan payına sahip hisselere bir göz atalım:

  • Meta Platforms (META)
  • Microsoft (MSFT)
  • Amazon (AMZN)
  • Nvidia (NVDA)
  • Google (GOOG)
  • Uber Technologies (UBER)
  • Alibaba (BABA)
  • Advanced Micro Devices (AMD)
  • Intel (INTC)
  • FedEx (FDX)

Bu isimler fonun aslan payını oluştursa da Tepper görünüşe göre başta yarı iletkenler olmak üzere teknoloji devlerindeki riskini azaltmış. Fonun en büyük varlığı olan Uber pozisyonu, üçüncü çeyreğe göre 17% düşüşle 6 milyona indi. 

Diğer pozisyonlar kapsamında Tepper; Meta Platforms hisselerini 5% düşüşle 1,85 milyona, Nvidia hisselerini 23% düşüşle 790 bine, Google hisselerini 16% düşüşle 2,3 milyona, AMD hisselerini 12% düşüşle 2 milyona, Intel hisselerini 26% düşüşle 4,6 milyona, Qualcomm (QCOM) hisselerini 23% düşüşle 1 milyona, Baidu (BIDU) hisselerini 6% düşüşle 625 bine, Taiwan Semiconductor (TSM) hisselerini 50% düşüşle 500 bine indirdi. 

Tabii fon bu dönemde mevcut pozisyonlarına yenilerini de ekledi; Tepper’ın sahip olduğu Microsoft hisseleri, 4% artışla 1,7 milyona, Amazon hisseleri 5% artışla 3,95 milyona, Alibaba hisseleri 21% artışla 4,35 milyona ve Caesars Entertainment (CZR) hisseleri 48% artışla 2,25 milyona yükseldi. 

Tepper, geçen yılın son üç aylık döneminde portföyündeki JD (JD), Arista Networks (ANET) ve Enterprise Prods (EPD) pozisyonlarını sonlandırdı. 

Öte yandan fon, Oracle (ORCL), United Parcel Services (UPS), HCA Healthcare (HCA), FMC (FMC), Whirlpool (WHR), Norfolk Southern (NSC), Mohawk Industries (MHK), General Motors (GM), Masco (MAS) ve Owens Corning’i (OC) portföyüne ekledi. 

Dördüncü çeyrekte Tepper’ın portföyüne yeni eklenen isimler arasında 1,3 milyonla Oracle öne çıkan isim oldu. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: SEC, 13F Info