BIST Şirket Haberleri

DAP Gayrimenkul, Yarın 92,5% Bedelsiz Bölünecek

DAP Gayrimenkul, Yarın 92,5% Bedelsiz Bölünecek
Google News Icon Takip Et

DAP Gayrimenkul Geliştirme (DAPGM), şirket sermayesini 200 milyon TL’den 92,50% oranında bedelsiz olarak 385 milyon TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar portföyünde DAP Gayrimenkul Geliştirme hissesi bulunan tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 92,50% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 192,5 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

DAP Gayrimenkul Geliştirme, güncel fiyatında bölünürse (20 Haziran 2023 – 55,85 TL) düzeltilmiş pay fiyatı olan 29,01 TL’den işlem görecek.

DAP Gayrimenkul Geliştirme Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 16 Haziran 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, bölünme tarihini 21 Haziran 2023 olarak duyurdu.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, DAP Gayrimenkul Geliştirme (DAPGM) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen hisse adetleri otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu