Borsa Haberleri

Cw Enerji: İhracatta Büyük Atılımlar için Çalışıyoruz

Mart 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Cw Enerji: İhracatta Büyük Atılımlar için Çalışıyoruz

Cw Enerji (CWENE) CEO’su Volkan Yılmaz, Güneş Enerji Santrali (GES) açısından 2024 yılında hedefledikleri kapasitelere ulaşamadıklarını kaydetti.

Yılmaz, beklentilerin altında GES kurulumu gerçekleştirdiklerini ifade ederek “Türkiye şu anda güneş paneli anlamında dünya standartlarının çok üstünde güneş panelleri üretiyor. Ciddi anlamda ihracat faaliyetleri de adım adım başlıyor” dedi.

Sektörde yerlileşme oranının artığına dikkat çeken Yılmaz, güneş panelleri için gerekli hammadde bileşenlerinin çok önemli bir kısmının Türkiye’de üretildiğine dikkat çekerek, bunun 2025 ve 2026 yıllarında artacağını belirtti.

Yılmaz, “Türkiye ölçeğinde kalmayıp özellikle ihracat tarafında büyük atılımlar yapmak için çalışıyoruz.” diye ekledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti