Borsa Haberleri

CVS ve Walgreens Çalışanları 3 Gün Greve Gidiyor

October 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
CVS ve Walgreens Çalışanları 3 Gün Greve Gidiyor

CVS Health (CVS) ve Walgreens Boots Alliance’ın (WBA) ABD’deki eczanelerinde çalışan binlerce kişi, şirketlerin çalışma koşullarını iyileştirmesi ve daha fazla kişiyi işe alması talepleriyle bugünden itibaren üç günlük bir grev planlıyor.

Çalışanların “Pharmageddon” adını verdikleri bu grev, eczacıların bir aydan biraz fazla bir süre içinde gerçekleştirdikleri üçüncü büyük grev. Eylül ayında Kansas City’deki CVS mağazalarında bazı çalışanlar iki günlük bir greve giderken, bu ayın başlarında Walgreens mağazası çalışanları da ayrı bir grev yaptı.

CVS’ten bir sözcü, şirketin endişeleri doğrudan ele almak için eczacılarıyla bağlantı kurduğunu ve “iki yönlü bir diyalog” içinde olduklarını söyledi. Walgreens de şirketin eczane ekiplerinin “en iyi hasta bakımını sağlamaya odaklanmalarına” yardımcı olacak adımlar attığını söyledi.

Reuters’a konuşan Walgreens sözcüsü, “Devam eden çabalarımız eczane personelimizi nasıl işe aldığımız, elimizde tuttuğumuz ve ödüllendirdiğimiz üzerine odaklanıyor.” dedi ve eczacıların iş yükünü azaltmak için bazı operasyonları merkezileştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Söz konusu iş bırakma eylemleri; otomobil işçileri, yazarlar ve aktörlerin grevlerinin yanı sıra bu ayın başlarında kâr amacı gütmeyen hastane sistemi Kaiser Permanente çalışanları tarafından kaydedilen en büyük sağlık çalışanı grevi de dahil olmak üzere, çeşitli sektörlerdeki daha büyük iş huzursuzluğu eğilimine işaret ediyor. 

CVS ve Walgreens Çalışanları 3 Gün Greve Gidiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters