Borsa Haberleri

CVS, Signify Health’i Satın Alıyor!

September 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
CVS, Signify Health’i Satın Alıyor!

CVS (CVS), evde bakım hizmetleri sağlayan Signify Health (SGFY)’i hisse başına nakit 30,50 dolar karşılığında alacağını söyledi. Satın alma anlaşması, CVS’nin evde sağlık hizmetleri alanında büyük bir adım attığını gösteriyor. 

CVS Health Başkan ve CEO’su Karen Lynch bir haber bülteninde, “Bu satın almayla birlikte evdeki tüketicilerle bağlantımız güçlenecek ve iyileştirdiğimiz sağlık hizmetimizle de hasta ihtiyaçlarının daha iyi karşılanması mümkün olacak.” dedi. 

Signify Hisseleri Geçen Ay Yaklaşık 45% Yükseldi

FactSet’e göre Signify Health’in hisseleri, geçen ay yaklaşık 45% artarak cuma günkü kapanış itibarıyla piyasada yaklaşık 6,7 milyar dolar değer kazandı. 

Wall Street Journal ise 2 Ağustos’ta Signify’ın satış da dâhil olmak üzere stratejik alternatifleri araştırdığını bildirdi. 2021’in şubat ayında halka açılan Signify hisseleri, evde bakım hizmeti sağlayıcısını satın almak için Amazon’un da teklif verdiğini duyuran haberlerin ardından yükselmeye devam etti. Bu sırada Amazon, temmuz ayında birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısı One Medical (ONEM)’ı yaklaşık 3,9 milyar dolara satın aldı. 

CVS, Sağlık Hizmetleri Alanındaki Çalışmalarına Hız Verdi!

CVS, daha önce sigorta şirketi Aetna ve eczane hizmetlerini yöneten Caremark’ı da satın almıştı. Ayrıca müşterilerine MinuteClinic satış noktalarıyla aşı ve acil bakım desteği sunmaya başladı. Son zamanlarda şirketin ruh sağlığı alanında da hizmet verdiği biliniyor. 

Geçen ay CVS, birinci basamak sağlık hizmeti sunan bir şirket satın almak istediklerine dair planlarını duyurdu. Şirket, bu duyurunun üzerinden çok geçmeden Signify’ı satın alacağını söyledi. CVS ve Signify Health, düzenleyici onayına tabi olan satın alma işleminin önümüzdeki yılın ilk yarısında tamamlanmasını bekliyor. Şirketler, bu işlemin detaylarını aktarmak üzere salı günü bir analist ve yatırımcı görüşmesi yapacak. 

CVS, Signify Health’i Satın Alıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı