Borsa Haberleri

Cuma Gününe Kadar İlerleme Olmazsa Grevler Artacak – UAW

September 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Cuma Gününe Kadar İlerleme Olmazsa Grevler Artacak – UAW

United Auto Workers (UAW), cuma günü öğlene kadar sözleşme görüşmelerinde “ciddi ilerleme” kaydedilmemesi halinde, General Motors (GM), Ford Motor (F) ve Stellantis’den (STLA) oluşan Detroit Üçlüsü’ne karşı ek grevler ilan etmeyi planlıyor.

Sendika başkanı Shawn Fain, tarafların çeşitli konularda “birbirinden uzak” seyrettiği uyarısını yaptı.

Son tarih, sendikanın Detroit Üçlüsü tarafından işletilen fabrikalarda hedeflenen grevleri duyurmasının üzerinden bir hafta geçmiş olacak.

Fain bir video mesajında şirketler tarafından yapılan tekliflere atıfta bulunarak “Beklemiyoruz ve oyalanmıyoruz. Dolayısıyla, 22 Eylül Cuma günü öğlen yeni son tarih.” dedi. 

İşçiler şu anda GM’nin Wentzville, Missouri’deki fabrikasında; Ford’un Wayne, Michigan’daki fabrikasında ve Stellantis’in Toledo, Ohio’daki fabrikasında grevde.

Fain ayrıca Beyaz Saray’ın anlaşmaya aracılık etmedeki rolünü de küçümsedi. MSNBC’ye verdiği demeçte, Beyaz Saray’ın sendika ve otomobil üreticilerinin bir anlaşmaya varmasına yardımcı olup olamayacağı sorulduğunda “Bu savaş başkanla ilgili değil. Bu mücadele, işçilerin ekonomik ve sosyal adalet için ayağa kalkması ve adil paylarını almalarıyla ilgili.” dedi. 

Cuma Gününe Kadar İlerleme Olmazsa Grevler Artacak - UAW

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha